2023 Dakota County Fair

Fair Results Back

Viewing records 2001-2050 of 2422
Results last updated at: 09/29/2023 12:48 PM
Exhibitor # Exhibitor Name Entry # Description Ribbon Placing Awards County Club
Poultry / Showmanship / F060001: Poultry Showmanship - Grades 9+
144 Simpson, Grace 4257 Blue Dakota
83 Owen-Elvestad, Arabella 4260 Blue Dakota
425 Mauricio, Alisia 4261 Blue Dakota
Poultry / Showmanship / F060002: Poultry Showmanship - Grades 6-8
39 Zweber, Jonathan 264 Blue Dakota Empire Rockets 4-H Club
40 Zweber, Hannah 293 Blue Dakota Empire Rockets 4-H Club
106 Trost, Denae 718 Blue Reserve Champion Dakota Top Notchers 4-H Club
167 Resop, Faith 1364 Blue Dakota Chub Lake Beavers 4-H Club
175 Girgen, Violet 1462 Blue Dakota Top Notchers 4-H Club
293 Korver, Tristan 2537 Blue Champion Dakota Empire Rockets 4-H Club
315 Crouley, Caitlin 2739 Blue Dakota Chub Lake Beavers 4-H Club
448 Havlicek, Nora 4213 Blue Dakota Chub Lake Beavers 4-H Club
384 Ackerman, Violet 4250 Blue Dakota
113 Gullickson, Finn 4252 Blue Dakota
Poultry / Showmanship / F060003: Poultry Showmanship - Grades 3-5
136 Head, Adeline 1092 Blue Dakota Eagan Encores 4-H Club
238 Miller , Carlee 2095 Blue Dakota Chub Lake Beavers 4-H Club
247 Niebur, Paige 2466 Blue Award of Excellence Dakota Douglas 4-H Club
294 Korver, Isaac 2526 Blue Champion Dakota Empire Rockets 4-H Club
311 Breimhurst, Grant 2727 Blue Dakota Empire Rockets 4-H Club
340 Sprandel, Zamiah 3189 Blue Reserve Champion Dakota Klover Klub 4-H Club
341 Larson, Gabriel 3191 Blue Dakota Klover Klub 4-H Club
62 King, Elizabeth 4259 Blue Dakota
430 Grant, Jason 4262 Blue Dakota
Poultry / Skillathon / F080018: Poultry - Skillathon - Grades 3-5
179 Girgen, Hazel 1471 Blue Dakota Top Notchers 4-H Club
238 Miller , Carlee 2096 Blue Dakota Chub Lake Beavers 4-H Club
294 Korver, Isaac 2527 Blue Award of Excellence Dakota Empire Rockets 4-H Club
311 Breimhurst, Grant 2728 Blue Dakota Empire Rockets 4-H Club
340 Sprandel, Zamiah 3190 Blue Dakota Klover Klub 4-H Club
136 Head, Adeline 4255 Blue Dakota
273 Elvestad, Idan (Ike) 4347 Blue Dakota
Poultry / Skillathon / F080019: Poultry - Skillathon - Grades 6-8
39 Zweber, Jonathan 265 Blue Dakota Empire Rockets 4-H Club
106 Trost, Denae 716 Blue Dakota Top Notchers 4-H Club
167 Resop, Faith 1365 Blue Dakota Chub Lake Beavers 4-H Club
175 Girgen, Violet 1460 Blue Dakota Top Notchers 4-H Club
293 Korver, Tristan 2538 Blue Award of Excellence Dakota Empire Rockets 4-H Club
315 Crouley, Caitlin 2740 Blue Dakota Chub Lake Beavers 4-H Club
448 Havlicek, Nora 4214 Blue Dakota Chub Lake Beavers 4-H Club
113 Gullickson, Finn 4253 Blue Dakota
Poultry / Skillathon / F080020: Poultry - Skillathon - Grades 9+
23 Estrem, Grace 165 Blue Dakota Chub Lake Beavers 4-H Club
38 Zweber, Erik 240 Blue Dakota Empire Rockets 4-H Club
105 Trost, Micah 705 Blue Dakota Top Notchers 4-H Club
107 Trost, Josiah 733 Blue Dakota Top Notchers 4-H Club
110 Eby, Connor 774 Blue Dakota Empire Rockets 4-H Club
180 Terry, Alexander 1505 Blue Dakota Empire Rockets 4-H Club
109 Gullickson , Hannah 3738 Blue Dakota Top Notchers 4-H Club
436 Havlicek, Anna 4201 Blue Dakota Chub Lake Beavers 4-H Club
447 Havlicek, Lucy 4206 Blue Award of Excellence Dakota Chub Lake Beavers 4-H Club
22 Cozy, Taylor 4249 Blue Dakota
Rabbits / Large Breed Satin / G008001: Rabbit - Satin - Sr. Buck
119 Beck, Tayen 828 Blue Award of Excellence Dakota Empire Rockets 4-H Club
119 Beck, Tayen 829 Blue Award of Excellence Dakota Empire Rockets 4-H Club
225 Deplazes, Lucas 1989 Blue Dakota Empire Rockets 4-H Club